• Welcome to Bacaul European - Descopera Bacaul. Please login or sign up.

Solicitari informatii de interes public

Creat de AlexAllex, Mai 17, 2018, 06:11:55 p.m.

« precedentul - următorul »

AlexAllex

Mai 17, 2018, 06:11:55 p.m. Last Edit: Mai 17, 2018, 06:17:49 p.m. by AlexAllex
Acest topic este destinat solicitarilor de informatii de interes public/petitiilor catre autoritatilor locale si judetene. Daca aveti intrebari puteti sa le postati aici, daca aveti raspunsuri de la autoritati iarasi le puteti posta aici. Discutiile legate de raspunsuri vor fi dezbatute fie aici, fie in topicurile destinate subiectelor.

AlexAllex

Am cerut de la Primarie numarul de sesizari facute de cetateni cu privire la insuficienta locurilor de parcare din oras. Raspunsul a venit astazi.

Si avem asa: in 2016 au fost 135 de sesizari iar in 2017 au fost 160 de sesizari. In total 295 de sesizari (aprox una la 2.5 zile). Mie personal mi se pare cam putin, avand in vedere situatia curenta din oras si sutele de comentarii de pe retelele de socializare. Sunt curios totusi cate dintre ele au fost solutionate sau ce raspunsuri au primit semnatarii petitiilor/notificarilor.

Deci daca ati trimis cineva solicitari/sesizari/petitii legate de locurile de parcare din Bacau va rog sa ne spuneti si noua ce raspuns ati primit.

AlexAllex

Am trimis astazi Primariei Bacau o petitie prin care am solicitat repararea craterelor aparute pe strada Chimiei. Asteptam raspunsul/actiunea Primariei.